JCDecaux premija 2023 - Mainais į amžius

2023

JCDecaux premija 2023 - Mainais į amžius

2023

Spalio 20 d., penktadienį, 18 val., Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) atidaroma Šiuolaikinio meno centro ir lauko reklamos įmonės „JCDecaux Lietuva“ inicijuojamo projekto „JCDecaux premija“ paroda „Mainais į amžius“. Pradedančiųjų menininkų kūrybą pristatančioje ekspozicijoje persipins folkloras, gandai, elektros energija, orų stebėjimas, kodavimas, metalo bei tirpių mineralų santykis, o meninių idėjų raiška skleidžiasi nuo skulptūros iki performanso.

Pasibaigus atviro kvietimo konkursui, kuriam buvo pateikta daugiau nei 100 pradedančiųjų menininkų paraiškų, kuratorės Kotryna Markevičiūtė ir Ona Juciūtė išrinko didesnį nei įprastą dalyvių skaičių ir parodoje pristatys šešis menininkus – Joelį Aškinį, Tatą Frenkel, Sandrą Golubjevaitę, Urtę Janus, Mykolą Valantiną ir Miglę Vyčinaitę. Kuratorės teigė, jog atrinktos kūrinių idėjos lengvai formavo parodos viziją dėl tarpusavyje megzto įdomaus ryšio, kuriame įvairiai atsiskleidė skirtingos laiko patirtys.

„Nuo momento, kai ištari žodį, kai galvoje užgimsta fantastinis vaizdinys, kai naršyklėje sugeneruojamas HTML kodas, kai patenki į kitų kūnų elektromagnetinį lauką, o virš galvos susiformuoja lietaus debesis, iki neapibrėžiamai ilgų civilizacinių lūžių ar geologinių procesų. Šioje parodoje kūriniai kliūva vienas už kito, susitinka nebyliam dialogui, pažyra po NDG erdves ir įsiterpia į šalia esančią meno kolekciją. Per jų mezgamą fragmentišką pasakojimą siūlome žinias ir kasdienybę formuojančius įsitikinimus mainyti į patirtis delsiančias skirtingų laikų ir laikinumų tėkmėje“ – apie parodos viziją pasakoja kuratorės.

„JCDecaux premija“ – tai Šiuolaikinio meno centro ir „JCDecaux Lietuva“ 2016 m. įsteigtas kasmetinių parodų ciklas, kuriuo siekiama skatinti pradedančiųjų Lietuvos menininkų kūrybą, jos sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei visuomenės susidomėjimą šiuolaikiniu menu. Projekto kuratoriai kasmet vertina atviro kvietimo būdu surinktas paraiškas ir atrenka dalyvius, kuriems suteikiama finansinė bei institucinė pagalba naujiems kūriniams parengti ir pristatyti parodoje. „JCDecaux Lietuva“ įsteigta vienkartinė 4000 eurų dydžio premija tarptautinės komisijos sprendimu skiriama vienam parodoje dalyvaujančiam menininkui ar kolektyvui už pristatomo kūrinio originalumą, aktualumą ir meninę raišką. Kaip ir kasmet, žiūrovai bus kviečiami išreikšti savo simpatiją. Daugiausia publikos įvertinimų sulaukęs projekto autorius ar autorė turės galimybę pristatyti savo projektą „JCDecaux Lietuva“ lauko reklamos tinkle.

Paroda veiks iki 2023 m. gruodžio 3 d. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius). NDG darbo laikas: II–III 11-19 val., IV 12-20 val, V-VI 11–19 val., VII 11-17 val.

Projekto partneriai ir rėmėjai
No items found.
Komisijos verdiktas
Parodos dalyviai
No items found.
Joelis Aškinis
Joelis Aškinis
Menininkas
Premijos laimėtoja 2023
Tata Frenkel
Tata Frenkel
Menininkė
No items found.
Sandra Golubjevaitė
Sandra Golubjevaitė
Menininkė
No items found.
Miglė Vyčinaitė
Miglė Vyčinaitė
Menininkė
No items found.
Urtė Janus
Urtė Janus
Menininkė
Publikos prizo laimėtojas 2023
Mykolas Valantinas
Mykolas Valantinas
Menininkas
Parodos komanda

Parodos komanda keičiasi kas dvejus arba trejus metus siekiant užtikrinti sprendimų, procesų ir pačios ekspozicijos naujumą bei dinamiškumą.