No items found.

Paveldo institutas

Kaune įsikūręs menininkų ir tyrėjų kolektyvas, kuriam atstovauja Lukas Mykolaitis, Severina Venckutė , Mikas Zabulionis, Julija Račiūnaitė ir Margarita Žigutytė.

Paveldo institutas , kuriam atstovauja Lukas Mykolaitis (g. 1992 m.), Severina Venckutė (g. 1997 m.), Mikas Zabulionis (m. 1993 m.), Julija Račiūnaitė (g. 1989 m.) ir Margarita Žigutytė (g. 1992 m.). 2020 m. susibūręs kolektyvas tyrinėja archyvavimo procesus, atveriančius galimybę reaktyvuoti žinias, dekonstruoti istorinį pasakojimą ir pateikti jį kaip daugiasluoksnį spektrą: nuo istorinių geologinių duomenų iki šių dienų realybės ar ateities spekuliacijų, nuo istoriografinių šaltinių iki metafizinių artefaktų, sapnų ar prisiminimų.

Kūrinys „Sąsaja“

Parodoje Paveldo institutas pristato kuruotą archyvą – skaitmeninę talpyklą pavadinimu „Sąsaja“. Kūrinio ir tyrimo ašis – šiuo metu rekonstrukcijos procesuose skendinti Kauno apskrities viešoji biblioteka (KAVB). Pasitelkdamas tarpdisciplinines technikas ir bendradarbiaudamas su įvairių sričių mokslininkais bei menininkais, Institutas atlieka nuodugnius erdvės ir laiko tyrimus, kuriais bando pasiekti tolimiausius kampus ir kontekstus. Projekte biblioteka tampa miesto atminties metafora, palankia erdve mokytis archyvavimo amato ar atrasti normatyvinio archyvo alternatyvas. Videokūriniai, archyvinės medžiagos kolekcijos ir autoriniai tekstai kvies pajusti žinių bei duomenų tėkmę. Instaliacija yra ir stacionari talpykla, ir aktyvi žinių gaudyklė – nauji duomenys bus renkami visos parodos metu, taip „Sąsają“ nuolat pildant bei atnaujinant.