No items found.

Morta Jonynaitė

Menininkė, savo kūryboje naudojanti lėtas tekstilės technikas.

Morta Jonynaitė rūpimus klausimus ar specifinius reiškinius tyrinėja pasitelkdama taktiliškumą ir darbą rankomis. Kūrėja baigė teksto, teorijos ir tekstilės (angl. „txt – Text, Theory, Textile“) bakalauro studijas Gerrit Rietveld akademijoje Amsterdame, o šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje.

Kūrinys „Antra oda“

„L sakė, kad svarbiausia jai – būti matomai. Jau kuris laikas vartojant estrogeną, jos oda minkštėja ir plonėja – tai pirmieji feminizacijos požymiai. Kaip ir dauguma transasmenų, L laukia tolesnių medicininių intervencijų, padėsiančių geriau jaustis savo kūne ir sulaukti visuomenės pripažinimo.“

Kūrinys fiksuoja lyties keitimo procesą – tapsmą moterimi, vykstantį tiek fiziškai, tiek per socialinius santykius. Rankomis suktomis, suaustomis virvėmis iš atskirų gijų formuojamos vientisos odos dalys, per kūniškas patirtis veikiančios kaip vidinių ir išorinių išgyvenimų filtras. Lyg operacinėje ant metalinės konstrukcijos ištemptos austos odos, tįstantys, kraujuojantys metmenys žymi sudėtingas, skausmingas procedūras, padedančias pradėti gyvenimą iš naujo, po antra oda.