No items found.

Arvydas Umbrasas

Vilniuje gyvenantis menininkas, studijavęs Vienos taikomųjų menų universitete Austrijoje bei Bergeno meno ir dizaino akademijoje Norvegijoje.

Arvydo Umbraso kūrybai būdinga minimalistiška estetika, balansuojanti tarp abstrakcijos ir kūniškumo ženklų. Parodoje Umbrasas pristatys astronominių fenomenų, fantastinės vaizduotės ir lytiškumo tyrinėjimų įkvėptą objektą. Šis projektas toliau bus vystomas „Rupert“ meno rezidencijų programoje 2020 m.

„Sapnagaudžio“ serijos objektai yra įkvėpti mįslingo, pirmą kartą istorijoje užfiksuoto tarpžvaigždinio kūno, pavadinimu „Omuamua“, kuris išvertus iš havajiečių kalbos reiškia „skautą“ arba „iš toli atkeliaujantį pasiuntinį“. Dangaus kūnas, 2017 m. praskriejęs pro Saulę, iššaukė daug hipotezių apie savo prigimtį ir įkvėpė menininką sukurti panašių neiššifruojamų skulptūrinių kūnų seriją. Žvaigždžių kaitros ar greičio nugludinti nežinomos prigimties kosmose skrajojantys „Sapnagaudžiai“ yra prisijaukinami čiužiniu bei antklode – neapibrėžtuose namuose jie byloja apie galimus apoloniškus pasiekimus.