Premijos laimėtojai 2022

allsofeatherlightseven

Ankstus, saulėtas, aukštas, minkštas (aut. past.) Gabijos Pernavaitės ir Žygimanto Bėronto duetas, pasižymintis subtilia, vizualiai poetiška kalba.

Abu „allsofeatherlightseven“  menininkai baigė fotografijos ir medijos meno bakalauro bei magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Kurdami performatyvius pasirodymus ir instaliacijas, „allsofeatherlightseven“ telkiasi gausybę raiškos formų – objektus, radinius, fotografiją, judesį, garso meną ir daug kitų, tačiau ypač svarbus yra tekstas. Ryškiausius šio dueto kūrybos bruožus išskyrė menotyrininkas ir kuratorius Valentinas Klimašauskas: „jautrumas – piešinio, žodžio, sakinio trapumas ir grakštumas; šie kūriniai-gyvūnai veikia kaip vaiduokliai ar šmėklos; tarp ghostologijos ir hontologijos, tarp vaiduoklių mokslo ir mokslo apie buvimą apsėstu, šmėkliškumo – tik šmėkliškumas čia ne visai susijęs su Marko Fischerio terminu (pagal jį hontologija yra iš praeities įkyriai lendančios socialinės ir kultūrinės šmėklos), nes šiuo atveju šmėklos – gan draugiškos ir baikščios naujas dabartis kuriančios būtybės.“

Kūrinys „Saulė yra virš daiktų“

„Saulė yra virš daiktų. Tai sušildo mano augalus. šilti kartu. nesvarus, negali būti sučiuptas. Toks vėjuotas ir išdžiūvęs, galvoju, kol galiu rasti savo labai ploną popieriaus lapą. Turi posūkį, šį kelią. Turiu pirštus švelniai ir atsargiai glamonėti. Aš visada švelniai glamonėčiau bet kur. Savo kūrinyje Saulė yra virš daiktų. Tai sušildo mano augalus. šilti kartu. Kartais pasiremiu šia mintimi. Tai greita diena. gyvūnai dauginasi patys, šaknimis lipa vėjas. Šviesa ištraukia juos iš nepakluksnios nakties, kurioje jie buvo anksčiau: tamsi masė, naujas keistas paukštis ir galbūt kažkas kitas, kitas svečias, naujesnis paukštis. Saulėtas aukštas minkštas. vandens pilnas akmuo. Užlietas siauras ir per visą purvą apgaubia elastingą juosmenį. Ant tavęs augo gėlė, per visa tai veržėsi ir krito šaknys. Gamta kelia grėsmę gausumo jausmui. Šiandien nesugalvoju daugiau žodžių ir, galbūt, geriau, tiesa? Dangus yra ingredientai, kuriuos myliu.“ (PIA)